Kopiowanie treści zabronione.
Skontaktuj się ze mną w celu ustalenia zasad współpracy.

Hanna Zdanowska | Pałac Steinertów

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Hanna Zdanowska | Pałac Steinertów

To jest dla mnie szczególne miejsce. Uważam, że jedno z najpiękniejszych, jeszcze nieodkrytych miejsc w Łodzi. Trochę na uboczu, z dala od reprezentacyjnego odcinka ulicy Piotrkowskiej, tak trochę schowane pomiędzy Archikatedrą i kościołem św. Mateusza.

Pamiętam, jak jeszcze w czasach PRL działała tam publiczna biblioteka, w tych przepięknych, ale już zniszczonych czasem i brakiem inwestycji wnętrzach. Taka – ukryta przez lata za sypiącą się fasadą perła łódzkiej architektury.

Ostatnio nie ma tygodnia, bym nie przyjechała na plac budowy, by oglądać, jak nasza perełka rewitalizacji odzyskuje blask. Tu drzwi sprowadzone z Anglii, tam ręcznie malowane wzory na ścianach by odtworzyć każdy detal dziedzictwa naszego miasta. Zrobimy to. Odtworzymy wszystkie najpiękniejsze detale, architektoniczne szczegóły, każdy najmniejszy fragment, który był świadkiem dynamicznego rozwoju przedsiębiorczej Łodzi.

Remont tego pałacu to także realizacja mojego marzenia z czasów na długo przed tym, gdy zostałam prezydentem. Nie mogę się już doczekać finału prac, restauracji, która tam powstanie, hotelu, biur w przepięknych wnętrzach.


Pogoda sprzyja zaangażowanym. Po dzisiejszej sesji z Panią Prezydent mogę to śmiało powiedzieć. Od dłuższego czasu nad Łodzią panoszyły się ponure chmury. Kiedy jednak spotkałyśmy się w ogrodzie Pałacu Steinertów, rozwiały się nie tylko one, ale także liczne moje obawy. To jednak naczelna kobieta tego miasta staje przede moim obiektywem.

Bardzo się cieszę, że Pani Prezydent wzięła udział w projekcie i stała się częścią łódzkiego Atlasu. Co prawda brakuje w nim wielu pięknych i aktywnych łodzianek, jednak bez jedynej kobiety prezydentki wśród dużych miast Polski byłby szczególnie niekompletny. Żywię nadzieję, że być może kiedyś idea Atlasu pójdzie w świat i stanie się on udziałem wszystkich cudownych kobiet. I mężczyzn.

Agnieszka Cytacka | Łodzianki. Atlas Piękna

GALERIE