Kopiowanie treści zabronione.
Skontaktuj się ze mną w celu ustalenia zasad współpracy.

Kasia Malinowska | Poczta przy alei Kościuszki

0
0
0
0
0
0
0

Kasia Malinowska | Poczta przy alei Kościuszki

Ten budynek już dawno ma za sobą lata świetności, ale dla mnie jest wciąż ważnym punktem na mapie Łodzi. Za każdym razem kiedy tędy przejeżdżam, uśmiecham się do moich wspomnień. Zerkam z sentymentem na okno na trzecim piętrze, z którego tak bardzo lubiłam obserwować tętniącą życiem ulicę. Tramwaje, autobusy, sznur samochodów, ludzie wychodzący z pracy – to wszystko tworzyło miejski rytm, który tak bardzo uwielbiam.

W budynku przy alei Tadeusza Kościuszki mieściła się główna siedziba Poczty Polskiej. Jej dyrektorem przez wiele lat była moja mama. Pamiętam, jak przyjeżdżałam do niej prosto po szkole. Lubiłam ten czas. Wiedziałam, że robi rzeczy ważne i to mi szalenie imponowało. Czułam, że na mojej mamie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Podziwiałam jej pracowitość, siłę, niezależność oraz niezwykłą determinację, z jaką realizowała wszystkie zawodowe cele. Swoją postawą jasno dawała do zrozumienia, że odnoszenie sukcesów w sferze zawodowej nie jest obszarem wyłącznie zarezerwowanym dla mężczyzn. Ten wspólnie spędzony czas z mamą w pracy był najlepszą lekcją przedsiębiorczości, pewności siebie oraz odwagi, jaką kiedykolwiek dostałam. Jestem za nią szalenie wdzięczna. Korzystam z niej do dziś.


Kasia to kolejna z kobiet, które poznałam dzięki realizacji tego projektu. Przedsiębiorcza, zaradna, aktywna, pisze, motywując inne panie do działania, do realizowania się w życiu prywatnym i zawodowym. Jest ambasadorką ogólnopolskiej akcji #SukcesToJa oraz pomysłodawczynią łódzkiego projektu Kobiety! Czas na kawę.

Kasia uświadomiła mi, jak różne są kobiece perspektywy. Pokazała również, że każda z nas zmaga się z innymi przeciwnościami, ale łączy nas siła do realizowania własnych marzeń i stawiania sobie kolejnych wyzwań. Moja bohaterka pisze swój sukces szminką. Czerwień pojawiająca się w jej wizerunku koresponduje z barwami poczty, który wybrała jako swoje miejsce w Łodzi. W jej prywatnej historii to symbol siły przekazywanej kobiecie przez kobietę.

Agnieszka Cytacka | Łodzianki. Atlas Piękna

GALERIE