Kopiowanie treści zabronione.
Skontaktuj się ze mną w celu ustalenia zasad współpracy.

CZTERY INDYJSKIE PRAWA

*
„Pierwsze prawo mówi:
Osoba, którą spotykasz w życiu, jest osobą właściwą.
To znaczy: nikt nie wchodzi w nasze życie przypadkowo. Wszyscy ludzie, którzy nas otaczają, z którymi łączy nas jakaś historia, coś sobą reprezentują – albo żeby nas czegoś nauczyć, albo żeby nas poprowadzić dalej w naszej sytuacji.
*
Drugie prawo mówi:
To, co się wydarza, jest jedyną rzeczą, jaka mogła się wydarzyć.
Nic, absolutnie nic z tego, co nam się przytrafia, nie mogło wydarzyć się inaczej. Dotyczy to nawet najdrobniejszych szczegółów. Po prostu nie istnieje coś takiego jak: Gdybym wtedy zrobił/-a to inaczej, to wszystko potoczyłoby się inaczej. Nie, bo to, co się wydarzyło, jest jedyną rzeczą, jaka mogła i musiała się wydarzyć, abyśmy nauczyli się lekcji, które pozwolą nam iść dalej. Wszystkie poszczególne sytuacje, które przytrafiają się nam w życiu, są same w sobie doskonałe, nawet jeśli nasz umysł i ego się wzbraniają i nie chcą tego zaakceptować.
*
Trzecie prawo mówi:
Każda chwila, w której coś się rozpoczyna, jest chwilą właściwą.
Wszystko rozpoczyna się we właściwym momencie – ani za wcześnie, ani za późno. Kiedy jesteśmy naprawdę gotowi na to, aby w naszym życiu rozpoczęło się coś nowego, to to coś już tu jest, aby się rozpocząć.
*
Czwarte prawo mówi:
Co się zakończyło, to się zakończyło.
To takie proste. Kiedy coś w naszym życiu się kończy, to służy to naszemu rozwojowi. Dlatego lepiej jest puścić i iść dalej, niosąc ze sobą dary przeżytych doświadczeń.
_
Myślę, że to nie jest przypadek, że czytasz to teraz. Jeśli ten tekst Cię dziś spotyka, to dlatego, że spełniasz warunki i rozumiesz, że ani jedna kropla deszczu na tym świecie nie spadnie na złe miejsce. Niech Ci będzie dobrze. Kochaj się ze swoim całym ja. Bądź szczęśliwy bez końca. Każdy dzień jest szczęśliwym dniem”.
~ z Indii, znalezione w sieci ~
_
Zatem skoro tu jesteś, jesteś w miejscu właściwym. Zapraszam Cię we wspólną podróż po moim fotograficznym świecie.

Comments are closed.