Kopiowanie treści zabronione.
Skontaktuj się ze mną w celu ustalenia zasad współpracy.

Elina Toneva | Taras przy Wólczańskiej

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Elina Toneva | Taras przy Wólczańskiej

W Łodzi mieszkam od trzydziestu lat. “Na mieście” jestem artystką, fajterką, aktorką, śpiewaczką, wykładowczynią, trenerką. Mój dom w starej kamienicy na Wólczańskiej jest miejscem, gdzie jestem całością, scalam się. Gdzie chowam się, gdzie się otwieram, gdzie przyjmuję ludzi, przyjaciół z różnych zakątków świata i słucham ich opowieści. Gdzie gotuję, a zapachem i smakiem przywołuję swoje bułgarskie korzenie.

Gdzie stworzyłam swój tarasowy Eden i wśród roślin i ziół odpoczywam od miejskiego zgiełku.


Jest kilka miejsc prywatnych w Atlasie, chociaż z założenia pokazujemy przestrzeń publiczną. Te domowe obszary są jednak miejscami szczególnymi, w których toczy się żywe życie społeczne. Taki jest taras Eliny – przepełniony kolorami, zapachami i smakami Eden, w którym z drzewa poznania złego i dobrego skosztowałam słodkiej figi.

Centralne miejsce salonu zajmuje ikona. Lubię tę namiastkę Wschodu. Nie chodzi o gorliwość wyznania, ale swego rodzaju głęboką duchowość, która w prawosławiu wydaje mi się nadzwyczaj autentyczna. Może stamtąd Elina czerpie inspirację do poszukiwań i działań w Teatrze Chorea.

Agnieszka Cytacka | Łodzianki. Atlas Piękna

GALERIE